Концепція зворотного лізингу: суть і переваги

У разі зворотного лізингу продавець і лізингоодержувач є однією і тією ж особою. Це означає, що ви продаєте свій автомобіль лізинговій компанії і одразу ж укладаєте з нею лізинговий договір з правом повного викупу після закінчення його терміну. Відповідно до цього договору продавець-лізингоодержувач отримує всю вартість автомобіля і зобов’язується виплачувати щомісячні внески за лізингом.

Фактично, в цьому випадку місцезнаходження автомобіля і його користувач не змінюються. Змінюється тільки формальний власник і форма юридичних відносин.

Зворотний лізинг має свої переваги:

 1. Це зручно для тих, хто не хоче втрачати своє авто і не бажає позичати гроші під високий відсоток. 
 2. Це чудовий спосіб отримати гроші в разі потреби, зберігаючи при цьому право на використання автомобіля. 
 3. Зворотний лізинг дає змогу обійти проблеми з поганою кредитною історією або недостатньою кредитною спроможністю.

Таким чином, зворотний лізинг – це вигідне і зручне рішення для тих, хто хоче отримати гроші за свій автомобіль, але не бажає його продавати і зберегти право на використання.

Плюси зворотного лізингу: переваги для фізичних та юридичних осіб

Зворотний лізинг надає свої переваги як фізичним, так і юридичним особам, хоча в кожної категорії клієнтів оформлення цього виду лізингу має свої особливості.

Переваги для фізичних осіб

 • Отримання грошової суми за продаж автомобіля.
 • Більш швидка амортизація авто.
 • Гнучкий графік погашення вартості лізингу. Деякі компанії дають можливість відстрочки платежу.
 • Економія на податку на майно.
 • Менше паперової тяганини при оформленні лізингу.

Переваги зворотного лізингу для юридичних осіб

 • Ліквідація автомобіля з балансу підприємства.
 • Можливість використання податкового вирахування.
 • Поповнення обігових коштів шляхом продажу авто.

Оформлення зворотного лізингу для фізичних осіб є простішою процедурою, ніж для юридичних осіб, яким необхідно надавати свої статутні документи та фінансові звіти.

Основною перевагою зворотного лізингу є можливість отримання великої суми грошей, не відмовляючись від використання авто. Якщо вам або вашому бізнесу потрібні гроші терміново, зворотний лізинг може бути відмінним способом отримати потрібну суму.

Гроші, які ви отримаєте від продажу машини, можуть бути використані для виправлення кризової ситуації в бізнесі. Коли бізнес знову стане прибутковим, ви зможете легко виплатити лізингові платежі та зменшити податкове навантаження.