Що таке лізинг і як він працює?

Лізинг – один із видів кредитування, у якому предмет лізингу, яким може бути лише неспоживана річ, віддається у довгострокову оренду лізингоодержувачу – клієнту лізингової компанії. Клієнт обирає об’єкт, лізингодавець його купує та передає в оренду клієнту до повного викупу лізингоодержувачем – за графіком чи достроково.

Що може бути взято у лізинг

У лізинг можна оформити такі об’єкти:

  • Автомобілі, інший транспорт;
  • Обладнання, техніка, механізми.

Усі ці об’єкти до виплати лізингоодержувачем перебувають на балансі компанії, яка надає лізинг.

Види лізингу

Лізинг можна умовно поділити на два види:

  1. Оперативний;
  2. Фінансовий.

Оперативний лізинг

Його також можуть називати операційним або просто орендою. При оперативному лізингу лізингоодержувач на замовлення отримує в платне користування від лізингодавця об’єкт лізингу терміном, протягом якого амортизується 90% вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладення договору. Лізингодавець не планує покрити всі свої витрати і отримати дохід за рахунок одного лізингоодержувача, а терміни оренди не охоплюють періоду фізичного зносу майна, що передається в оренду.

Фінансовий лізинг

Це договір лізингу, внаслідок укладання якого клієнт на замовлення отримує в платне користування від лізингодавця об’єкт лізингу терміном, протягом якого амортизується 75% вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладення договору. Сума відшкодування вартості об’єкта лізингу у складі платежів за період дії договору фінансового лізингу повинна містити не менше 75% вартості об’єкта лізингу, визначеної в день укладення договору.

Види лізингів за суб’єктним складом та характером участі суб’єктів

За даною класифікацією лізинг може бути:

  • Прямий (двосторонній чи лізинг власника) – сам власник чи виробник об’єкта надає їх у лізинг без посередників;
  • Непрямий – надання майна лізингодавцю за допомогою посередника. Тобто класичний ланцюжок виглядає так: постачальник – лізингодавець – лізингоодержувач;
  • Зворотний лізинг – склад учасників той самий, як і за прямому лізингу, але у разі компанія-виробник чи продавець бере в нього ж куплений товар у лізинг. Таке трапляється, наприклад, коли продавець зазнає фінансових труднощів. У цьому випадку виробник/продавець стає лізингоодержувачем;
  • Пайовий або груповий – багатосторонній лізинг, при якому використовуються кошти акціонерів, банків, що зменшує ризик лізингодавця, лізингоодержувача та посередника. За великої кількості учасників цей лізинг також можуть називати складним.

Arriano: фінансовий лізинг в Україні на вигідних умовах

Компанія “Arriano” (Одеса) пропонує до вашої уваги фінансовий лізинг – фінансування купівлі транспортних засобів зі здаванням у довгострокову оренду з правом викупу:

  • Легкових автомобілів;
  • Вантажних авто;
  • Сільськогосподарської техніки.

У нас Ви можете оформити лізинг авто на 12-36 місяців для особистих потреб або комерційної діяльності (таксі, пасажирські перевезення, вантажні перевезення) без обмеження у застосуванні. Низький відсоток та зручний графік погашення гарантуємо. Щоб оформити фінансовий лізинг на ТЗ, вам достатньо залишити заявку на нашому сайті або зателефонувати нам за номером +38 (67) 000 11 01.